الان تو این حالم میتونم بفهمم که آدمای باهوش چرا باهوشن واسه اینه که بهترین جوابا درجا میاد به ذهنشون. و اینکه میگن هوش ملاک نیست فقط تلاش و پشتکار بخاطر اینه که آدمای معمولی خودشونو با پشتکار به این درجه میرسونن. اینو زیاد نشنیدین که بچه درسخونا یا باهوشا پَلَن!؟یا شمام اینو زیاد نگفتین فلانی کسخل و درسخون بود!؟ تو مدرسه ما همیشه درسخونا تو روابط اجتماعی پَلَشت بودن! من از وقتی چشم و گوشم باز شد تو درسم ضعیف شدم! قبلش یکم خنگ بودم تو روابطم ولی همیشه شاگرد اول هرکاری بودم، چه درسی چه مسابقه ای، ولی بعد از اینکه عاشق شدم و بخاطرش درد کشیدم انگاری درد منو از اون پوسته ی قبلی خودم کشید بیرون، مجبور شد بیرون بکشتم که دیگه دردم استخونامو نتره، واسه همینه که بعد از عمیق ترین دردا دیگه هر دردی برات درد نیست.این دردا تو مغزت سلولای خاکستریه معیوب درست میکنن که هم باهوش بودنتو ازت میگیره هم حس افسردگی و خفگی و بغض میسازه! اینجوری تو تبدیل میشی به یه آدم بزرگ! واسه همینه که میگی کاش بچه شم یا بگردم به همون دورانی که هیچی نمیفهمیدم!یا به دوران قبل عاشق شدنم که هیچی نمیفهمیدم! اینکه هی میگن بهش توجه نکن یا فکرتو آزاد کن تا حالت خوب شه منظورشون اینه اجازه نده اون سلولا تو مغزت کار کنن! بعضیا که حالشون خوب میشه واسه اینه که انقدر تمرین کردن از اون سلولا کار نکشن که اونا خودشون از کار افتادن! من الان تو چتی واقعا خودمو باهوش حس میکنم،چون گل با تردن اون سلولای معیوب ابهشون جازه نمیده کار کنن! الان وقتی به تستایی که زدم فکر میکنم درجا بهترین جوابا میاد تو ذهنم! ولی اگه تو حالت عادی بودم باز گوه گیجه میگرفتم چن دیقه فک میکردم تا به همون جواب برسم! چتی مغزو باز میکنه چون با ترکیدن اون سلول مغیوبا فضا واسه سلولای درست بازتر میشه! چتی مغزو نابود نمیکنه، فقط یه سلولایی تو مغزو از بین میبره که آدمای باهوشم تو سرشون ندارن! کی گفته که همه ی سلولای مغز ما خوبن!؟ شاید یسریاشون نباید باشن تا ما اون خود واقعیه باهوشمون باشیم! شاید بقول گفتی یه ژِن معیوبه که تو سرمونه! شاید اون سلولایی که تو مغزن باعث میشن ما افسرده یا خنگ باشیم و اگه نباشن خوبه و نبودش تازه مارو یه انسان سالم تر و عادی تر میکنه. گل دقیقا همینکارو میکنه ولی دوزش چند لول بالاتره که مثل یه شک وارد میشه و از فهمیدن یهوییه خیلی چیزا خودمونو پَل میکنیم! 

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها